Ako sa starať o syntetickú parochňu

Najčastejšou voľbou pri parochniach zvyčajne parochne vyrobené zo syntetických vlákien, pretože starostlivosť o ne je jednoduchšia a samozrejme - cenovo dostupnejšie. Hoci lacnejšie, neznamená to, že syntetické parochne nevyzerajú rovnako prirodzene ako tie skutočné. 

Vďaka novým materiálom a technológiám môžu syntetické vlákna v dnešnej dobe vyzerať veľmi realisticky a vlas sa na dotyk či pohľad môže vyzerať nerozoznateľne od ľudského vlasu. Syntetické parochne vyššej kvality určené na každodenné použitie a môžu byť rovnako dobré ako parochne z ľudských vlasov. 

Ak premýšľate nad zakúpením či syntetickej parochne alebo parochne z ľudských vlasov, najdôležitejšie je vedieť ako sa o ne správne starať, aby ste tak predĺžili jej životnosť. Najčastejšou chybou, ktorú ľudia robia je používanie vlasových prípravkov alebo príslušenstva určených pre skutočné vlasy (lak na vlasy, tužidlo,…). Parochne si vyžadujú rôzne spôsoby starostlivosti, vrátane používania špeciálnych produktov určených iba pre ne. 

Parochne z umelých vlasov oveľa jednoduchšie na údržbu a úpravu v porovnaní s parochňami z ľudských vlasov. Väčšina z týchto parochní je dostupná predupravená, čo znamená, že jej opätovná úprava vám nezaberie veľa času. 

Umývanie a sušenie parochne 

Syntetické parochne vždy umývajte studenou vodou. Použitie šampón a kondicionér na syntetické parochne. Rovnako ako pri parochniach z ľudských vlasov ju nedrhnite, ale len jemne pritláčajte. Aby ste ju umyli rovnomerne, môžete ju potľapkať. Parochňu nechajte vyschnúť na chladnom mieste a vyhnite sa slnečnému svetlu či sušeniu fénom. Rovnako ako u parochní z ľudských vlasov, príliš veľa UV žiarenia môže poškodiť živosť a farbu vlákien. Po vysušení parochňu učešte a v prípade potreby aplikujte kondiciačný sprej.  

Kulmovanie, žehlenie  

Niektoré syntetické parochne nie je možné vôbec tepelne upravovať, žehliť, ci kulmovať, avšak naše parochne sú vyrobené z materiálu, ktorý je možný aj kulmovať aj žehliť, ale len do 150°C. Rovnako ako aj živý vlas je možné žehliť, fénovať, či kulmovať ale pri pravidelnej takejto úprave sa prirodzene postupne ničí, vysušuje, preto odporúčame tepelne upravovať len výnimočne. 

Česanie syntetickej parochne  

Česanie je rovnaké ako pri parochni z ľudských vlasov. Parochňu češte odspodu smerom ku končekom, presvedčte sa, že vlasy nie sú zamotané, češte postupne a opatrne, nie trhavými pohybmi. 

Na úpravu parochne môžete použiť akýkoľvek hrebeň, avšak najlepšie je použiť hrebeň na kučeravé a vlnité vlasy so širokými zubami. Parochňu nekefujte príliš často, inak môžete poškodiť jej povrch. Pokiaľ máte na parochni špirálové kučery alebo dredy, prečešte ju prstami. 

Uskladnenie parochne 

Keď parochňu nepoužívate, nasaďte ju na stojanovú umelú hlavu určenú na parochňu. Ak cestujete, zaobstarajte si krabicu na parochňu, aby ste zabránili jeho zamotaniu. 

Správna starostlivosť o parochňu vám ušetrí peniaze, ktoré by ste minuli na nákup novej parochne. 

Späť do obchodu